ICO InsurePal – analiza i omówienie

0
232

Blockchain oddycha nowym życiem w branży finansowej, z bankami, sieciami płatniczymi, systemami przekazów pieniężnych, a nawet giełdami aktywów. Teraz użyteczność i wartość blockchaina jest rozumiana w branży ubezpieczeniowej. I tutaj pojawia się InsurePal.

Badania przeprowadzone przez PwC pokazują, że 46% firm ubezpieczeniowych już dostrzega wartość blockchain, a 47% nie wie, jak zastosować nową technologię.

PwC dodaje, że blockchain oferuje znaczące korzyści dla sektora ubezpieczeń hurtowych, w tym: redukcję kosztów, generowanie natychmiastowego dostępu i pewność prawa, minimalizowanie ryzyka utraty reputacji i zapewnienie braku pojedynczego punktu awarii.

InsurePal oferuje unikalne rozwiązanie dla branży ubezpieczeniowej, którego celem jest wyjście poza istniejące możliwości rynkowe. Zgodnie z whitepaper firmy, projekt ma na celu zastąpienie branży ubezpieczeniowej jaką znamy, począwszy od transakcji biznesowych.

“InsurePal zastąpi model ubezpieczycieli jaki znamy dzisiaj, a jednocześnie oferuje zupełnie nowy rodzaj ubezpieczenia dla obszarów życia i biznesu, które zaczęły się pojawiać wraz z ewolucją blockachain i transakcjami przeprowadzanymi DLT”

W istocie InsurePal tworzy platformę ubezpieczeniową typu peer-to-peer. Projekty identyfikują modele biznesowe typu p2p jako największe zagrożenie dla branży ubezpieczeniowej, jaką znamy dzisiaj. Przesłanie tego jest przekonujące: odpowiedzialni ludzie przepłacają składki kosztem innych, mniej odpowiedzialnych ludzi. Dzięki modelowi crowdsourcingu p2p, ubezpieczyciele mogą dzielić się zagrożeniami z każdym, kto wnosi wkład pieniężny. To również zmniejsza potrzebę drogiego pośrednika dl administrowania procesem.

Jak się wkrótce przkeonacie, InsurePal jest bardzo popularnym projektem. Kluczową kwestią dla inwestorów jest to, czy przedstawiony w whitepaper model biznesowy typu p2p jest wystarczająco silny, aby przekształcić branżę ubezpieczeniową.

TOKEN

InsurePal wydaje token zgodny z ERC-20 o nazwie IPL. Jako token narzędziowy IPL będzie identyfikował i tokenizował aktywa ubezpieczeniowe, a także digitalizował ich zapis. Token zostanie następnie użyty do obsługi następujących funkcji biznesowych:

 • ubezpieczenie transkacji biznesowych blockchain
 • rabaty na ubezpieczenie premium
 • wstępne zachęty
 • dowód tożsamości społecznej
 • likwidacja szkód

Przedsprzedaż okazała się ogromnym sukcesem, a firma z łatwością osiągnęła cel w wysokości 12 milionów dolarów. Projekt musi jeszcze zebrać 6 milionów dolarów dzięki publicznemu ICO, które rozpocznie się 16 stycznia.

ZESPÓŁ

Zespół InsurePal to utalentowana grupa, trzymająca współprace na wysokim poziomie. Z solidną grupą zarządzającą, projekt będzie silnie opierał się na dziewięciu doradcach. W oparciu o bios zespołowy, znajomość domeny blockchain będzie pochodzić głównie z forum doradczego.

Inwestorzy z zadowoleniem zauważą, że InsurePal ma siedmiu dedykowanych programistów pracujących nad tym projektem, w tym dwóch ekspertów blockchain. Autor nie ma wątpliwości co do zdolności zespołu i jego terminowości.

OCENA

Połączenie blockchain i ubezpieczeń ma duży potencjał i służy dobrej sprawie. Większość zgodziłaby się, że przemysł ubezpieczeniowy potrzebuje reform. Blockchain jest prawdopodobnie naszym najlepszym rozwiązaniem, aby tak się stało.

Rynek docelowy InsurePal to klienci o niższym ryzyku, głównie niezadowoleni z istniejących składek ubezpieczeniowych. Jednak zazwyczaj Ci klienci mają już najniższe składki. Firma twierdzi, że może obniżyć składki nawet o 50%, lecz w whitepapers nie ma wyjaśnień na temat sposobu obliczania tego wskaźnika.

Jeżeli przedsprzedaż jest jakąkolwiek wskazówką, publiczne ICO powinno bardzo łatwo osiągnąć swój cel. Nasuwa się pytanie czy obecny cel zbierania funduszy jest zbyt skromny, ponieważ w tym miesiącu nastąpi pośpiech, by zdobyć IPL.

Ubezpieczenia to globalna branża warta 7 bilionów dolarów, a obecni dostawcy rynkowi nie wydają się chętni ani zdolni do przyjęcia modeli p2p(nie wiedzą też, jak używać blockchain). Oznacza to, że projekt jest dość dobrze przygotowany do zakłócenia tradycyjnego rynku ubezpieczeń.

Model ubezpieczenia peer-to-peer prawdopodobnie spodoba się dobrze znającym cyfrowo milionerom, którzy do tej pory byli najmniej skłonni do ubezpieczenia. To kolejna szansa, że projekt wykorzysta segment o potencjalnie wysokim wzroście.

Niezależnie od tego, jak czujemy się w zakresie zabezpieczenia społecznego, InsurePal jest wczesnym użytkownikiem blockchaina w branży, która potrzebuje opłacalnych rozwiązań.

Zespół InsurePal jest równie solidny jak oni. Dzięki kompleksowej wizji założycieli zespół wykonawczy zapewnia wiedzę na temat rynku ubezpieczeniowego oraz doradcom know-how blockchain. Siedmioosobowy zespół programistów również zwiększa naszą pewność, że projekt zostanie wdrożony zgodnie z obietnicami.

SZCZEGÓŁY TOKENA IPL:

 • Platforma: Ethereum
 • Symbol: IPL
 • Wartość początkowa: 0.10$
 • Zasób: 300 milionów
 • Przedsprzedaż: wyprzedane
 • Publiczne ICO: 16 styczeń – 5 luty 2018
 • Udział w ICO niedostępny dla: USA, Kanada, Chiny, Korea
 • Strona www: https://insurepal.io/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here