ICO GoNetwork – analiza i omówienie

0
286

Rok 2017 był potężnym rokiem dla kryptowalut, na rynek trafiały setki miliardów dolarów. Chociaż zyski w dużej mierze wynikają ze spekulacji; konsumenci, firmy i inwestorzy zaczynają wierzyć, że zdecentralizowane systemy płatności są falą przyszłości. Chociaż wiele kryptowalut służyło jako świetne źródło wartości, oferują one ograniczone narzędzia z perspektywy płatności.

Powolne transkacje, brak elastyczności i trwający problem skalowalności nadal utrudniają powszechne wporwadzanie kryptowaluty. Projekt GoNetwork jest przekonany, że technologia mobilna jest kluczem do odblokowania powszechnej adopcji przez konsumentów i rozwinięcia sieci peer-to-peer dla Ethereum, do której można będzie uzyskać dostęp za pośrednictwem smartfona.

GoNetwork koncetruje swoje wysiłki wyłącznie na Ethereum, która jest obecnie trzecią co do wielkości siecią kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Ma to na celu wprowadzenie większej dostępności i interoperacyjności blockchain, która służy świetnie dla systemów ICO, ale w mniejszym stopniu dla masowej konsumpcji.

Jeśli uda się pomyślnie ukończyć projekt, stanie się on zasadniczo pierwszym systemem płatności poza łańcuchem dla Ethereum.

TOKEN

GoNetwork wydaje token ERC-20, który będzie używany do tworzenia i finalizowania kontraktów na giełdzie, proces ten wywoła state channels. Niewykluczone, że token będzie używany do zasilania GoExchange. State channel zasadniczo pozwala dwóm stronom na przeprowadzenie transakcji ze sobą poza łańcuchem tak długo, jak to konieczne, dopóki nie będą gotowe do rozliczenia. Po uzgodnieniu warunków rozliczeń, wracają one do blockchain, gdzie weryfikacja i wydobycie może odbywać się szybciej i bardziej efektownie. Chociaż Raiden Network pomyślnie wdrożyło state channels, Go Network stara się wprowadzić podobne rozwiązanie na arenie mobilnej.

W oparciu o przypadek użycia token GOT w zasadzie zasila GoExchange, zdecentralizowany rynek aplikacji mobilnych, z którego mogą korzystać gracze w celu zakupu wirtualnych towarów. Użytkownicy będą mieli możliwość zamiany pieniądza elektronicznego na GOT za pośrednictwem Zintegrowanej Platformy Płatniczej. Będą również mogli zakupić GOT na pośrednictwem portfela Ethereum.

Sam crowdraise będzie wykorzystywany do generowania funduszy na bieżące operacje GoNetwork. Dwadzieścia pięć procent tokenów zostanie rozesłanych do członków zespołu, a 50% z nich zostanie udostępnione na ICO.

ZESPÓŁ

GoNetwork zebrał zespół cieszący się dobrą renomą, a CEO Rashid Khan pojawił się jako jeden z czołowych kanadyjskich przedsiębiorców mobilnych. Założył Infinidy Corp, jedną z wiodących firm deweloperskich w Kanadzie. Ponad 15 milionów osób pobrało gry Infinidy.

CTO Amit Shah jest opisywany jako “ekspert od blockchainów”, chociaż jedynym dostarczonym dowodem jest wiersz o przeszłych doświadczeniach z “kilkoma projektami operc source opartymi na Ethereum.”

COO Xun Cain również przynosi silnego ducha przedsiębiorczości, współtworząc Infinidy z Shahem. Cztery osoby stanowią główny zespół, w tym dwóch byłych pracowników Google. GoNetwork zwerbował także usługi pięciu doradców, aby pomóc w zarządzaniu produktami i rozwoju działalności.

OCENA

GoNetwork skupia się na wysoce lukratywnej branży, która może znacznie wzrosnąć w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat. Jeśli historia jest jakąkolwiek wskazówką, ekonomia aplikacji mobilnych może łatwo dotrzeć do wycen GoNetwork zidentyfikowanych w ich whitepapers. Wyzwaniem jest jednak realizacja tego niezwykle ambitnego projektu. Przewiduję wiele ryzyka związanego z wdrożeniem, które inwestorzy muszą rozważać, zanim zainwestują spore środki w ten projekt.

Poza kwestiami implementacji GoNewtork jest wspierany przez bardzo utalentowany zespół. Chciałbym, aby było więcej doświadczenia blockchain opisanego w whitepaper. Autor ma zamiar zrobić krok naprzód i powiedzieć, że gdzieś w zespole jest doświadczenie blockchain, biorąc pod uwagę, że wygrał on ETHWaterloo Ethereum Hackathon, który jest największym tego rodzaju na całym świecie.

Ze strony technicznej podoba mi się również rozwiązanie state channel, ponieważ stanowi namacalny przykład tego, w jaki sposób platforma ma nacelu zmniejszenie kosztów transakcji. Rozmiar i tempo rozwoju internetowej społeczności GoNetwork(Telegram, Twitter itd.), również sugeruje, że będzie to udane ICO.

SZCZEGóŁY TOKENA GOT:

  • Platforma: Ethereum
  • Symbol: GOT
  • Przedsprzedaż: termin do ustalenia
  • Publiczne ICO: termin do ustalenia
  • Zasób: 100 milionów tokenów
  • Akceptowalne płatności: ETH, BTC
  • Udział w ICO niedostępny dla: USA, Chiny, Singapur, Kanada
  • Strona www: https://gonetwork.co/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here