Tom Lee strateg Wall Street twierdzi, że Bitcoin może łatwo podwoić swoją cenę w 2018 roku

0
513

Tom Lee, współzałożyciel i strateg z Wall Street w Fundstrat Global Advisors, wydaje się być przekonany, że rynek nadal dokonuje “procesu odkrywania cen”, przewidując że Bitcoin może “łatwo się podwoić” w wywiadzie dla CNBC 9 stycznia 2018 roku.

Pod koniec listopada 2017 r. Lee był podobnie optymistycznie nastawiony do wiodącej kryptowaluty, zachęcając swoich klientów do inwestowania i prawdopodobnie w ten sposób sporo z nich może teraz pochwalić się fortunami.

W sierpniu 2017 r. Lee pewnie przewidział wzrosty o ponad 6,000$ do końca 2017 roku. Ale jego przewidywania były znacznie lepsze, ponieważ Bitcoin osiągnął 10,000$ pod koniec listopada 2017 roku.

Opierając się na swoich prognozach na temat stabilnego wzrostu w pierwszym kwartale 2018 roku, Lee zasugerował, że Bitcoin może znacznie przewyższyć wysokie wyniki z końca 2017 roku.

“We think that by mid-2018, we’re going to be part of the way there, and that’s why we get Bitcoin to $20,000. If Bitcoin can actually rise close to that level in the first half of this year, I think in the second half of 2018, we’ll see a move bigger than that. So I think Bitcoin is still something you should own.”

Lee uważa także, że młodsze pokolenia są bardziej skłonne inwestować w Bitcoin w dłuższej perspektywie, tak jak starsze pokolenia używały złota jako zasobu wartości:

“We still think the easiest way to look at Bitcoin, on a long term basis, is as a store of value. As the millennials generate income, they’re going to use it as a replacement for gold. If Bitcoin gets 5 percent of the gold market, that’s roughly $50 000 (per Bitcoin).”

Pomimo trudnych ostatnich tygodni niestabilności na rynku kryptowalut, duże tradycyjne instytucje finansowe mogą sporo tutaj zmienić.

Podążając śladami CME i CBOE, którzy uruchomili kontrakty futures na Bitcoins w grudniu 2017r., New York Stock Exchange złożyła wniosek o zezwolenia na uruchomienie Bitcoin Exchanges Traded Funds(ETF) powiązanego z kontraktami futures CME i CBOE. Tymczasem NASDAQ i Goldman Sachs pracują nad swoimi własnymi platformami handlu kryptowalutami.

Tego typu ruchy w tradycyjnym finansowaniu poprzednio podsycały rynki, jak widzieliśmy w okresie przygotowań do wprowadzenia futures, gdzie Bitcoin osiągnął ATH 20,000$.

ATH Bitcoin 20,000$ – 2017 rok

Bitcoin był i jest dalej kryptowalutą, która powinna znajdować się na waszych portfelach, jak sami widzicie ciężko jest wycenić jego wartość. Przy nadchodzących platformach Wall Street cena ma szansę na spory nawrót i ustanowienie nowego ATH.

Pozostaje nam tylko czekać i liczyć, że 2018 rok będzie jeszcze mocniejszy dla tej jedynki w świecie krypto.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here