ICO Electrify.Asia – analiza i omówienie

0
425

Według Globalist, “kraje rozwijające się w Azji wkraczają obecnie w najbardziej energochłonną fazę rozwoju. Zgodnie z rosnącymi standardami życia, zwiększają one swoje zużycie w zakresie industrializacji, infrastruktury, transportu i rozwoju.”

Analitycy spodziewają się, że do 2030 roku, połowa popytu na rynkach energii będzie pochodzić z Chin i Indii – inne kraje w Azji również osiągną znaczny procent lub popyt. Mając to na uwadze, kraje azjatyckie będą musiały zapewnić konsumentom bezpieczeństwo energetyczne po przystępnych cenach. Jeśli tego nie zrobią, nie będą w stanie zaspokoić popytu na szybko rosnącą populację. Jednak bezpieczeństwo energetyczne po przystępnych cenach jest bardzo trudne do osiągnięcia.

W związku z tym, Electrify.Asia zamierza wykorzystać rosnące potrzeby Azji w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. Celem firmy jest “umożliwienie decentralizacji produkcji elektryczności i wolny wybór dla potencjalnych konsumentów”. Zasadniczo Electrify.Asia wykorzystuje technologię blockchain do zakłócania potężnego przemysłu energetycznego w Azji udostępniając klientom przejrzyste i mniejsze koszta.

TOKEN

Token Electrify.Asia (ELEC) zostanie wdrożony za pomocą Ethereum ERC20. Posiadacze ELEC generują wartość tokena na trzy sposoby:

 • Nagrody lojalnościowe dla konsumentów
 • Zdolność do płacenia opłat transakcyjnych
 • Zdolność do płacenia depozytu umożliwiającego dostęp do ekosystemu Electrify.Asia

Zgodnie z whitepapres 54% zebranych środków zostanie przeznaczone na rozwój, technologię i badania, 20% na zatrudnienie, 10% na działania prawne i księgowe, 10% na rozwój biznesu i partnerstwa, a reszta puli (6%) w kierunku przyszłościowych operacji.

Tokeny ELEC są wyceniane na 0,08$ za 1 token ELEC. Całkowita liczba tokenów ograniczona jest do 375,000,000 ELEC. Jednak całkowita podaż tokenów będzie ograniczona do 750,000,000 ELEC. Rozkład tokenów przedstawia się następująco:

 • 50% – sprzedaż tokenów
 • 18,4% – dla obecnych i przyszłych członków zespołu
 • 9% – dla doradców i partnerów
 • 18,5% – rozwój społeczności
 • 4,1% – airdrop dla społeczności

Firma nie wyraziła jeszcze zamiaru umieszczania tokenów ELEC na żadnej większej giełdzie kryptowalut.

ZESPÓŁ

Podstawowy zespół Electrify.Asia składa się z dwóch kierowników wyższego szczebla, tech specjalistów ds. rozwoju biznesu, dwóch programistów i specjalisty ds. operacji. W porównaniu z większością ICO, Electrify.Asia ma stosunkowo solidny zespół.

Dyrektor generalny firmy, Julius Tan, był inżynierem ds. badań nad energią słoneczną na Uniwersytecie Narodowym w Singapurze i handlowcem energetycznym w nieokreślonej firmie energetycznej. Tan ma także szereg stanowisk w Singapore Economic Development Board, Standard Chartered Bank i Schlumberger. Dodatkowo Tan otrzymał tytuł licencjata i magistra inżynierii na Uniwersytecie w Cambridge. COO firmy, Martin Lim, jest ponad 20-letnim weteranem branży komunikacji masowej. Lim pracował w różnych firmach, w tym: InMobi, HTC, StarMedia i Sunseap Energy.

Doradcami firmy są dyrektor generalny Omise, dyrektor wykonawczy VC, pracownik wykonawczy ds. energii słonecznej, badacz AI/ML, inżynier oprogramowania i specjalista ds. zgodności.

OCENA

Electrify.Asia przedstawia wysoce spekulacyjną możliwość kupna dla inwestorów zainteresowanych długoterminowym wzrostem kapitału.

Bezpieczeństwo energetyczne jest podstawą rozwoju ekonomicznej transformacji, dobrobytu i rozwoju Azji. Decentralizując rynki energii w Azji, firma zapewni niezbędną reformę, która obniży koszty i zapewni bezpieczeństwo energetyczne wielu konsumentom z rynków wschodzących.

Jednak głównym problemem jest przyjęcie tego sposobu przez rynek. Podczas gdy technologia Electrify.Asia ma duży potencjał do przyjęcia w krajach rozwiniętych w regionie Azji i Pacyfiku (Japonia, Singapur, Korea Południowa i Australia), to kraje mniej rozwijające się w całej Azji prawdopodobnie przez wiele lat nie zaakceptują technologii, którą oferuje firma.

Electrify.Asia ma świetną wizję i solidny zespół, jednak technologia firmy może być zbyt wczesna dla wielu krajów rozwijających się w Azji. Pod warunkiem, że firma może przenieść uwagę wyłącznie na kraje rozwinięte w regionie Azji i Pacyfiku, firma będzie miała duży potencjał, aby odnieść sukces.

Poza ryzykiem technologicznym, ryzyko firmy i kwota kapitału potrzebna do ekspansji geograficznej na dużą skalę jest trochę zaniżona przez firmę – kapitał 30 milionów dolarów to jednak trochę za mało. Ponadto istnieje wiele pytań bez odpowiedzi związanych z modelem rozwoju firmy i podejściem do strategicznych partnerstw.

Ogólnie rzecz biorąc, mimo że technologia, stopień akceptacji rynku i ryzyko realizacji są wysokie, firma wciąż ma szansę stać się dominującym graczem na nowo zliberalizowanych rynkach energii w Azji.

SZCZEGÓŁY ELEC:

 • Symbol: ELEC
 • Pre-sale: N/A
 • Publiczna sprzedaż: 23 luty 2018
 • Dostępne formy zakupu: ETH
 • Strona www: https://electrify.asia/

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here