ICO Play2Live – analiza i omówienie

0
261

Branża gier komputerowych przekroczyła próg 100 miliardów dolarów w 2017 roku, stając się jednym z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Obecnie mamy około 30 projektów opartych na blockchain, które chcą współpracować z branżą gier.

Play2Live jest skierowany na rynki transmisji strumieniowych gier i esportu, chcą stworzyć zdecentralizowaną platformę do streamowania konkurencyjną z Twitchem i Youtube Gaming. Gry wideo są postrzegane jako samotne zadania dla graczy, ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Ludzie lubią oglądać grę innych graczy, co zaowocowało stworzeniem branży streamingowej wartej obecnie 3,8 mld dolarów.

Play2Live ma kilka zalet w stosunku do istniejących platform dla streamerów, w tym:

 • Korzyści dla streamerów: streamerzy mogą zarabiać na 11 sposobów w porównaniu do pięciu dostępnych obecnie na znanych nam platformach streamingowych. Streamerzy są również w stanie lepiej współpracować z publicznością, organizując gry, rozdając nagrody i ułatwiając głosowanie
 • Korzyści dla widzów: widzowie nie są ograniczeni do pasywnych obserwatorów, ale mogą aktywnie współdziałać ze swoimi ulubionymi streamerami(głosowanie na ich przyszły kontent lub oglądanie Mistrzostw esportowych w trybie widza). Możliwości zarabiania nie są ograniczone tylko do streamerów; raczej widzowie mogą zarabiać, oglądając ukierunkowaną reklamę, głosowanie lub grę hazardową na temat wyniku danego turnieju esportowego na platformie. Użytkownicy aktywnie uczestniczący w platformie są nagradzani w postaci tokenów
 • Organizowanie turniejów esportowych jest o wiele łatwiejsze, ponieważ platforma zapewnia organizatorom finansowanie z crowdfundingu

Platforma Play2Live jest stworzona na oddzielnym bloku blokującym, zwanym the level increase chain. Level Up Chain to aplikacja technologii Graphene(Bitshares jest oparty na tej technologii). Graphene pozwoli organizacji Level up Chain przetwarzać 50,000 transakcji na sekundę.

Play2Live to pierwsza platforma rozwijana w Level Up Chain. W przyszłości, Level Up Chain będzie gospodarzem ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji związanych z grami.

Planowana premiera wersji alfa ma nastąpić w drugim kwartale 2018 roku. Wraz z transmisją pierwszego wydarzenia e-sportowego – World Championship Broadcast of CS:GO.

TOKEN

Token ERC20 Level Up Coin (LUC) zostanie rozdystrybuowany podczas ICO. Po wydaniu Level Up Chain, Play2Live przewiduje wymianę tokenów Level Up Coin na tokeny Chain Level Up w ilości 1 do 1.

LUC jest jedynym środkiem transakcji na platformie. Portfel kryptowalutowy jest tworzony przy rejestracji każdego użytkownika na platformie. Użytkownicy mogą konwertować swoje wlauty fiat lub inne kryptowaluty na LUC za pomocą bram dostarczonych przez platformę. Użytkownicy mogą wydać swoje tokeny, aby skorzystać z wielu usług dostępnych na platformie Play2Live, takich jak subskrypcje premium, hazard i zakłady, bilety na turnieje esportowe, darowizny dla ulubionych streamerów itp.

Platforma Play2Live pobiera niewielkie opłaty za utrzymanie serwerów i nagrody.

ZESPÓŁ

CEO i założyciel Alexey Burdyko ma ponad siedmioletnie doświadczenie w e-sportach i jest założycielem jednego z największych holdingów e-sportowych w Rosji, Global Show Media Housing. Jego drużyna zorganizowała łącznie 35 e-sportowych turniejów.

COO Dmitrij Kochnev ma również duże doświadczenie w ekosystemie gier, zajmując w ostatnim dziesięcioleciu wysokie stanowiska w wielu organizacjach zajmujących się grami.

Zespół ma 13 członków, w tym ekspertów blockchain, menedżerów ds. marketingu, programistów i prawnika. Istnieje dziewięć doradców wspierających projekt.

Zespół osiąga dobre wyniki, jeśli chodzi o wiedzę specjalistyczną, która w tym przypadku to branż gier i blockchain.

OCENA

Play2Live można nazwać jednym z najbardziej kompleksowych projektów gier opartych na blockchain. Zespół pracuje nad tą koncepcją od czwartego kwartału 2016 roku. Przedstawił szczegółowy ponad 70-stronicowy dokument. Play2Live zawiera ofertę usług wielu indywidualnych projektów gier opartych na blockchain w jednej platformie. Zespół wydaje się solidny i ma odpowiednie doświadczenie branżowe. Platforma LUC może być używana do tworzenia skalowalnych aplikacji do gier opartych na blockchain.

Biorąc opd uwagę wszystkie dobre rzeczy, ważne jest, aby pamiętać że Play2Live będzie konkurować z Amazon (Twitch) i Google (Youtube) o udział w rynku w swojej podstawowej ofercie streamowania gier.

Zespół musi zrobić coś naprawdę wyjątkowego, aby móc osiągnąć swój udział w rynku docelowym w wysokości 10% w ciągu pierwszego roku od premiery.

Funcjonalny MVP jest dostępny na platformie; możesz to sprawdzić tutaj.

Twitch został przejęty przez Amazon w 2014 roku za 970 milionów dolarów, kiedy miał 50 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Teraz, przy dzisiejszych 100 milionach aktywnych użytkownikach miesięcznie, możemy powiedzieć, że Twitch ma wartość około 2 miliardów dolarów. Zakładając, że Play2Live dostanie 10% udziały w rynku Twitch, Play2Live może być wycenione na około 200 milionów dolarów, co jest znacznie wyższe niż górna granica rynku na liście. Biorąc to pod uwagę, 10% udział jest w tym momencie dużym założeniem. Tylko czas pokaże, czy firma może wykonać wszystko zgodnie z planem.

SZCZEGÓŁY TOKENA LUC:

 • Platforma: Ethereum
 • Symbol: LUC
 • Przedsprzedaż: 25 styczeń 2018
 • Bonus przedsprzedaży: Między 25-30 styczniem – 30%, od 31 stycznia do 5 lutego – 25%
 • Publiczna sprzedaż: 12 luty 2018
 • Zasób: 1,308,800,000 LUC
 • Brak jurysdykcji na ICO
 • Strona www: https://p2l.tv/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here