Mamy oceny kryptowalut – Weiss Rating

0
317

Pierwsze publiczne oceny kryptowalut opublikowano w tym tygodniu, a wyniki nie wyglądają dobrze. Weiss Ratings, usługa ratingowa na Florydzie, oceniła aktywa cyfrowe raczej surowo na podstawie technologi i opóźnień w przetwarzaniu.

Ethereum lepsze od Bitcoina

Jednym z najbardziej znaczących, aczkolwiek kontrowersyjnych wniosków wyciągniętych z raportu Weissa była przewaga Ethereum nad Bitcoinem. ETH otrzymało ocenę B, gdzie Bitcoin zanotował C+.

W sumie 74 kryptowaluty zostały ocenione, a żadna nie otrzymała najwyższej oceny “A”. W rzeczywistości Ethereum i EOS były jedynymi walutami z oceną B.

Bitcoin został oceniony jako “sprawiedliwy”, ponieważ kryptowaluta “napotyka poważne problemy technologiczne, powodują opóźnienia i wysokie koszty transkacji” – powiedział Weiss. “Pomimo intensywnych, ciągłych wysiłków, które odniosły początkowy sukces, Bitcoin nie ma natychmiastowego mechanizmu, aby szybko uaktualnić swój kod oprogramowania.”

Założyciel ratingu kredytowego Martin D. Weiss powiedział CNBC, że firma opiera się na czterech kluczowych parametrach:

  • ryzyko
  • wynagrodzenie
  • technologia
  • adopcja

Weiss działa od 47 lat, ale normalnie działa pod radarem znanych agencji ratingowych, takich jak Standard & Poor’s i Moody’s.

Atak DOS

Handlowcy nie zajęli się zbytnio raportem Weissa, a hakerzy natychmiast infiltrowali stronę firmy. Firma spędziła noc z atakami DDoS, o których mówiono, że pochodzą z Korei. Weiss następnie przyjrzał się fałszywym recenzjom opublikowanym pod jego imieniem.

W środowym tweecie firma powiedziała: “Pilny alarm konsumencki: strzeż się fałszywych ocen kryptowalut opublikowanych na kontach na Twitterze i w Internecie. Jedyne prawdziwe oceny kryptowalut Weiss są dostępne na stronie: http://www.weisscryptocurrencyratings.com”.

Pomimo negatywnych ocen, raport Weissa dodatkowo podkreśla rosnącą instytucjonalizację kryptowalut. Nadejście kontraktów futures na Bitcoina i intergracja technologii obrotu instrumentami pochodnymi pomaga wprowadzić kryptowaluty do głównego nurtu. Podsumowując, oceny Weissa mogą być pozytywne dla branży, która wciąż znajduje się na dobrej drodze.

Masz swoje zdanie na temat oceny Weissa? Zamieść je w komentarzu pod artykułem.

Moim zdaniem Bitcoin jako “król” krypto-świata zdecydowania zasługuje na ocenę wyższą nić “C+”. Bez przesady, dzięki tej walucie; jesteśmy gdzie jesteśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here