Nowe zasady handlowe w Korei Południowej – zmienność Bitcoina

0
252

Bitcoin gwałtownie spadł we wtorek, co doprowadziło do znacznego spadku popytu, ponieważ Korea Południowa wprowadziła nowe przepisy regulujące krajowe giełdy.

Spadek Bitcoina

Najbardziej aktywna kryptowaluta na świecie była znacznie tańsza we wtorek, ponieważ ceny były niższe niż 10,000$ na głównych giełdach. Najniższy BTC z ceną 9839$ miał stratę ponad 12%.

Cena BTC

Wtorkowy spadek daje Bitcoinowi kapitalizację rynkową na poziomie 170 miliardów dolarów, z łatwością zajmując dalej pierwsze miejsce wśród kryptowalut. Jednak do najwyższych poziomów dalej sporo brakuje (około 340 miliardów).

Pod względem dziennych wolumenów, ponad 7,5 miliarda dolarów w BTC było aktywnie operowane na giełdzie. Bitfinex, Binance i OKEx miały najwyższy udział w transakcjach.

Ostatni spadek cen został wprowadzony na tzw. niedźwiedzi obszar. Obecnie inwestorzy koncentrują się na rocznych minimach blisko 9200$ jako kolejnej głównej strefy wsparcia. Tempo może pozostać nienaruszone, o ile ceny utrzymają się poniżej 11,000$.

Udział BTC w rynku kryptowalut zmniejszył się do około 33%. Na najniższym poziomie BTC miał 32,4% podczas rajdu altcoinów na początku tego miesiąca.

Wartość wszystkich kryptowalut spadła we wtorek dwucyfrową wartością, a całkowita wartość rynkowa wyniosła 498 miliardów dolarów, zgodnie z CoinMarketCap. Od tego czasu rynek odbił się do 518 miliardów z dzienną stratą w wysokości 8%.

 

Market Cap 31.01.2018

We wtorek tylko cztery waluty spośród najpopularniejszej 100 nie zaliczyło większych strat. W pierwszej dziesiątce większość zaliczyła dwucyfrowe straty. ETH spadło o 8%, Ripple o 12%, BCH o 10%.

Nowe zasady w Korei Południowej

Po długich obradach regulatorzy zgodzili się na zakaz anonimowego handlu kryptowalutami począwszy od 30 stycznia.

Organy regulacyjne prawdopodobnie będą monitorować wpływ nowej ustawy przed podjęciem decyzji, czy potrzebne są dodatkowe środki.

Konieczność kontrolowania spekulacji kryptowalutami stała się bardziej widoczna w ostatnich miesiącach, ponieważ Koreańczycy z Korei Południowej nadal wnosili miliardy do krajowych giełd. Południowi Koreańczycy są szczególnie znani ze spekulacji na temat altcoinów, segmentu cyfrowego rynku walutowego, który obecnie stanowi dwie trzecie całkowitej wartości.

Podczas rywalizacji z Japonią, regulatorzy są również bardziej zainteresowani handlem kryptowalutami po tym jak hakerzy wykradli monety NEM o wartości przekraczającej 400 milionów dolarów. Przedstawiciele Fundacji NEM ogłosili we wtorek, że hakerzy próbowali sprzedać część skradzionych funduszy za pomocą różnych giełd online. Giełdy zostały powiadomione o rachunkach.

W miarę wzrostu wartości kryptowalut giełdy stają się jeszcze bardziej podatne na ataki ze strony wyrafinowanych hakerów. Od 2011 roku było ponad 30 kradzieży cyfrowej waluty, a największa na Coincheck z siedzibą w Tokio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here