Pięć powodów, dla których rok 2018 może być najlepszym rokiem dla kryptowalut!

0
296

Jestem kimś, kto zawsze wylicza potencjalne straty i zyski, według mnie spora liczba osób stawiających pierwsze kroki podejmuje niepotrzebne ryzyko: albo inwestują za dużo albo za mało, ponieważ nie przeprowadzają właściwej analizy.

Chciałbym podkreślić pięć powodów, dla których rok 2018 może być najlepszym rokiem w historii kryptowalut i dlaczego mocno w nie zainwestowałem.

1. Praca nad problemem skalowania

Bitcoin to najważniejsza kryptowaluta. Większość pieniędzy wspieranych przez rząd, które wchodzą i wychodzą z krypto, przechodzi przez Bitcoina, więc to co dzieje się z oryginalną kryptowalutą wpływa na cały rynek.

Dominacja na rynku tokenów wynosiła niedawno 40%. Z moich szacunków wynika jednak, że dominacja rynkowa Bitcoina powinna powrócić do 75 procent całej powierzchni.

Rzeczywiście widzę 150% potencjalnej przewagi Bitcoina w 2018 roku.

Czemu? Cóż, BTC nadal dominuje. Ma największą bazę użytkowników i największą branżę. Mimo to staje przez wyzwaniem zwiększenia skali dla szerszego zastosowania.

Bitcoin teraz nie może obsłużyć więcej niż sześć lub siedem transakcji na sekundę. Porównaj to z kartami kredytowymi, które obejmują tysiące transakcji na sekundę, więc zrozumiałe jest krytykowanie zdolności Bitcoina do przydatności w większych skalach.

Wyzwanie skalowalności powoduje również wysokie opłaty.

Jakie jest rozwiązanie? Są to tak zwane sieci pozapasmowe typu “druga strona” peer-to-peer. Aby zacytować przykład, spójrz na Lightning Network. Stworzony przez blockstream, Lightning Network pozwala na dokonywanie transakcji poza blockchain, zmniejszając w ten sposób koszta transakcyjne niemal do zera i niemalże nieskończenie zwiększając szybkość i skalowalność. Jak widać z tej mapy, powstaje coraz więcej węzłów, a także kanałów.

W nadchodzących miesiącach zobaczymy gwałtowny wzrost liczby transakcji i wykorzystanie większej ilości Bitcoinów w tych kanałach. Co więcej, Lightning Network nie pobiera żadnych opłat.

Innymi słowy, sieci drugiej warstwy rozwiązują problemy związane z Bitcoinami – skalowalność i brak płynności. To może być kluczowy powód, dla którego Bitcoin rośnie w tym roku.

Pod koniec 2017 roku przewidywałem, że Bitcoin spadnie do 5000$ – ale może wzrosnąć nawet do 60,000$. Lightning Network będzie miał duży wpływ na potencjalny wzrost.

Istnieją również inne projekty drugiej warstwy, takie jak Roostock, które umożliwiłyby obliczenia podobne do obliczeń Ethereum, którą można wykonać za pomocą Bitcoina.

Ekscytujące projekty, takie jak te, mogą spowodować znaczny wzrost BTC. Ośmielę się powiedzieć, że w zakresie od 60 do 70 procent, potencjał wzrostu wynosi 100 procent – a może nawet więcej.

2. Bardziej sprawdzone ICO

Podobnie jak w ubiegłym roku, początkowe oferty ICO będą miały wpływ na sieć Ethereum, ponieważ ICO zwykle wymagają dużej ilości eteru. To wzmocni popyt na cyfrową monetę platformy. BArdziej uzasadnione ICO doprowadzą do większego zainteresowania Eterem, jak już widzimy z ICO miliardowego dostawcy aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram i firmy Kodak.

Oznacza to, że możemy spodziewać się wzrostu wartości rynkowej Ethereum do 200 miliardów dolarów pod koniec roku. Cena kryptowaluty może się podwoić do 2000$.

Choć inne platformy mogą dostrzec podobne korzyści, wierzę że Ethereum będzie głównym tematem.

3. Regulacje

Wiele osób uważa, że przepisy szkodzą rynkom, ale jest to krótkowzroczna perspektywa. Na dłuższą metę firmy wymagają przepisów zapewniających stabilność i pewność prawną. Rozporządzenie zapewnia użytkownikom i klientom instytucjonalnym pewność inwestowania.

Zobaczyliśmy coś podobnego, kiedy Japonia zaczęła regulować Bitcoiny. Rynek spadł początkowo, ale ostatecznie podniósł się. Ditto w Australii.

Inne kraje mogłyby przestrzegać tego samego regulaminu – myślę, że zobaczymy coś takiego z Koreą Południową i prawdopodobnie wieloma innymi – ale los rynku nie będzie inny niż po tym, co rozgrywa się w Japonii i Australii.

4. Duża użyteczność

Istnieje kilka firm typu start-up, które oferują karty debetowe, aby pomóc ludziom wydawać swoje posiadane kryptowaluty.

Oznacza to, że liczba użytkowników i sprzedawców ma wzrosnąć gwałtownie w 2018 roku.To by wzmocniło reputację kryptowalut, a coraz więcej firm im ufało.

5. Inwestorzy instytucjonalni

Ostatnim powodem, dla którego 2018 rok będzie gwiazdą kryptowalut, jest to, że będzie to pierwszy rok solidnych pieniędzy instytucjonalnych wpuszczanych do ekosystemu.

Szacuje się, że 10 miliardów dolarów do 12 miliardów dolarów do tej pory przyleciało do ekosystemu kryptowalutowego, ale to nic w porównaniu z inwestycjami funduszy instytucjonalnych. Ponieważ te pierwsze fundusze zwiększyły rynek do około 500 miliardów dolarów,  10 miliardów do 12 miliardów dolarów stanowi orzeszki ziemne dla niektórych funduszy.

Podsumowanie

Podsumowując, prawdopodobieństwo wystąpienia wszystkich pięciu czynników nie wynosi 100 procent. Ale nadal widzę prawdopodobieństwo od 70 do 75 procent. I każdy z nich może zwiększyć ogólną wielkość rynku od 50 do 100 procent – może nawet 200 procent.

Jeśli połączysz te czynniki, potencjał wzrostowy rynku może wzrosnąć nawet do siedmiu lub ośmiu razy powyżej obecnych poziomów. Chociaż może to nie być tak duża liczba jak to, co widzieliśmy w 2017 roku, jest znacznie wyższa w wartościach bezwzględnych. To może uczynić 2018 rok najbardziej udanym w kryptowalutach. Dodatkowo, wzrost może nie opierać się tak bardzo na hype lub nadziei, jak na solidnych fundamentach.

Mówiąc w ten sposób, czytelnik nie powinien postrzegać tego artykułu jako porady inwestycyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here