Kambodża blokuje krypto transakcje uruchamiając tym samym własną kryptowalutę

0
115

Rząd w Kambodży, wprowadzając własną kryptowalutę Entapay, paradoksalnie zakazał instytucjom finansowym angażowania się w transakcje kryptowalutowe, tworząc zamieszanie dla przedsiębiorców kryptowalutowych w tym kraju.

Sam An – wicepremier Kambodży, ogłosił niedawno wprowadzenie kryptowaluty Entapay oraz zachęcał firmę do przestrzegania prawa spółki, zgodnie z The Pnom Penh Post.

Wielkie plany dotyczące kryptowaluty rządowej

Entapay to obsługiwany przez rząd, wielofunkcyjny cyfrowy system płatności walutowych obejmujący zarządzanie pamięcią masową, transakcje handlowe, transakcje wymiany i transakcje offline, zgodnie ze swoją witryną internetową. Może być postrzegany jako zdecentralizowana aplikacja Alipay oparta na technologii blockchain.

Entapay wywodzi swoją nazwę od kwantowego zjawiska mechanicznego, zgodnie ze stroną internetową, która zawiera bezpieczne szyfrowanie i przesyłanie informacji. Jako wielofunkcyjny system płatności Entapay eliminuje niedogodności związane z zarządzaniem walutami wielocyfrowymi, żmudnym procesem handlu i niewystarczającymi fizycznymi stronami handlowymi.

Entapay zapewni usługi wymiany w trybie offline dla innych kryptowalut.

Strona internetowa ponadto zapewnia, że Entapay zastąpi VISA jako główną metodę płatności.

Przedsiębiorcy stoją w obliczu niepewności

Przedsiębiorcy ostrzegają, że prawa Kambodży dotyczące kryptowalut są niepewne, ponieważ rząd sprzeciwiał się kryptowalutom a w tym samym czasie wspierajał ich technologię, jak podaje The Pnom Penh Post.

Narodowy Bank Kambodży niechętnie wspiera kryptowaluty, według Mean – głównego programisty Khmer Crypto Foundation. Mean, który opracował KHCoin, krypto-walutę, powiedział, że rozumie niepewność rządu, biorąc pod uwagę oszustwa, niestabilność i brak regulacji, które nękały kryptowaluty.

KHCoin to otwarty projekt wydany na licencji MIT / X11, zgodnie ze swoją stroną internetową. Kod źródłowy można znaleźć na GitHub na https://github.com/khcoin.

Narodowy bank w grudniu ogłosił, że transakcje kryptowalutowe są nielegalne, gdy Mean próbował zarabiać na KHCoin po pierwszej ofercie za darmo. Bank zakazał bankom i instytucjom mikrofinansowania zakupu, sprzedaży i reklamy kryptowalut.

W odpowiedzi banki krajowe uniemożliwiły klientom korzystanie z ich kont bankowych do kupowania lub sprzedawania kryptowalut. Utrudniało to ludziom handlowanie w kryptowalutach, mimo że rząd nie zakazał ludziom posiadania ich.

Narodowy Bank wykorzystuje Blockchain

Przed grudniowymi działaniami bank narodowy rozpoczął eksplorację technologii blockchain. Bank podpisał w kwietniu porozumienie z japońską firmą, która opracowała projekt blockchain do śledzenia transakcji międzybankowych i pożyczek.

Steve Miller, założyciel CryptoAsia, grupy blockchain z siedzibą w Kambodży, powiedział, że projekt banku narodowego jest prywatnym blockchainem, który jest bazą danych bez procesu weryfikacji, a proces weryfikacji – znany jako wydobywanie – powoduje, że kryptowaluty są niezbędne. Powiedział, że kryptowaluty są potrzebne, aby publiczne blokady blokujące działały poprawnie, ponieważ stanowią zachętę dla anonimowych uczestników do zabezpieczenia systemu.

Ograniczenia banków centralnych dotyczące kryptowalut osłabiły wysiłki deweloperów zmierzających do wdrożenia technologii blockchain.

Rithy Thul, przedsiębiorca typu blockchain, który chce ułatwić płatności za przelewy zagraniczne w Kambodży, powiedział, że przyszłość blockchain w Kambodży pozostaje niepewna. Powiedział, że to dobry znak, że bank narodowy próbuje korzystać z technologii blockchain.

DApact, firma pracująca nad wykorzystaniem technologii blockchain do łączenia pożyczkodawców z kredytobiorcami bez pośrednictwa, rozpoczęła projekt pilotażowy o wartości 10 000 $ w tym kraju, zgodnie ze swoją witryną internetową i poszukuje inwestorów.

Pierre-Marie Riviere, prowadzący sieć DApact, powiedział, że technologia blockchain jest już wdrażana w kraju.

Mean tymczasem, wciąż ma nadzieję na zarabianie na projekcie KHCoin.

Obraz za pośrednictwem Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here