Krajowy Standard Blockchain w Chinach

0
92

Chiński organ rządowy rozważa stworzenie krajowych standardów w celu przyspieszenia rozwoju technologii blockchain i rozproszonej dokumentacji księgowej (DLT) w kraju.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym wczoraj, Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych już jako pierwsze zorganizowało seminarium badawcze, podczas którego omawiano sposób budowania takich ram standardów.

China Electronics Standardization Institute pod kierownictwem ministerstwa, ma na celu utworzenie komitetu do przewodzenia wysiłkiem.

Ministerstwo wskazało, że obecnie duże międzynarodowe organizacje w Chinach już zastanawiają się nad kwestią DLT, sygnalizując zaangażowanie kraju w utrzymywanie  przed krzywą dzięki technologii blockchain.

Podczas gdy Chiny już uczestniczą w komisji TC 307 w ramach Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej, która koncentruje się na wykorzystaniu metod blockchain w zakresie uwierzytelniania i inteligentnych kontraktów, agencja informatyczna stwierdziła, że ​​obecnie przygląda się własnej dedykowanej inicjatywie.

Plan jest również zgodny z pozytywnym publicznym stanowiskiem Chin w sprawie adopcji blockchain, mimo że władze zniosły inwestycje związane z kryptowalutą, w tym ICO i handel w ciągu ostatniego roku.

Ogłoszenie pojawiło się zaledwie kilka dni po największej dorocznej konferencji politycznej w Chinach, podczas której różni doradcy polityczni zaproponowali, by naród sformułował wytyczne i przepisy, aby ułatwić rozwój technologii blockchain.

Obraz za pośrednictwem Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here