Tajski bank rozszerza przelewy Ripple o Euro i Funta

0
88

Tajlandzki Siam Commercial Bank (SCB) dodaje dwie nowe waluty do platformy przelewów opartych na platformie Ripple.

Według raportu Bangkok Post we wtorek, SCB, jeden z największych banków komercyjnych w kraju, dodaje euro i funty brytyjskie do swojego transgranicznego systemu przekazów pieniężnych, zasilanego technologią Ripple.

Według dyrektora ds. Strategii banku, Arak Sutivonga, w wywiadzie dla Post decyzja o dodaniu nowych opcji walutowych pojawiła się po tym, jak SCB zauważył znaczący napływ euro i funta do kraju.

W związku z tym, że aktualizacja zostanie ukończona do trzeciego kwartału tego roku, Arak powiedział, że dwie nowe waluty będą początkowo koncentrować się na przekazach przychodzących dla klientów detalicznych poprzez współpracę z członkami banków w ramach sieci Ripple.

Plan ten dodaje do istniejącej opcji przelewu japońskiego jena, który jest testowany przez bank w ramach szerszego wysiłku konsorcjum ponad 60 japońskich i południowokoreańskich banków w pilotowaniu rozwiązania blokowego typu Ripple.

Bank oznajmił, że od czerwca ubiegłego roku przeprowadzał próby przelewu, pozwalając Thais w Japonii na wysyłanie funduszy z powrotem do ich ojczystego kraju, za pomocą metody sanbox pod nadzorem Banku Tajlandii, banku centralnego tego kraju.

Obecnie oczekując na zatwierdzenie wyjścia z sandboxa, SCB oznajmiło, że nowe dodatki do istniejącej opcji przekazu mogą nie wymagać ponownego przejścia przez proces eksperymentu, ponieważ aspekty technologiczne platformy pozostają niezmienione.

Obraz za pośrednictwem Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here