“Sekretna” firma Wall Street włącza Bitcoina w swoje aktywa handlowe

0
180

Firma handlowa Jane Street Capital, która handluje średnio 13mld dolarów dziennie w akcjach na całym świecie, włączyła Bitcoin(BTC) do swoich aktywów będących przedmiotem obrotu – możemy przeczytać na Business Insider.

Oświadczenie firmy brzmi:
“Jane Street sprzedaje ponad 56 000 produktów na całym świecie w szerokim zakresie klas aktywów, w tym Bitcoina”

Bezimienne źródła poinformowały Business Insider, że Jane Street, która została założona w 2000 roku, weszła w handel kryptowalutowy w zeszłym roku. Na stronie internetowej firmy podano, że w 2017 roku, 5,6 tryliona dolarów przehandlowała na wszystkich produktach.

W lutym 2016 roku New York Times opisał zakład jako “tajną” firmę ETF. Podczas gdy dane liczbowe dotyczące obrotu Bitcoinami w Jane Street nie są dostępne publicznie, firma zauważyła, że ​​pozostanie otwarta na dalsze angażowanie na rynkach kryptowalutowych:

“Jane Street zawsze brała pod uwagę podejście do możliwości handlowych i nadal będzie to robić. Wraz z pojawieniem się kolejnych produktów kryptowalutowych, spodziewamy się, że będziemy zaangażowani.”

Inni inwestorzy z Wall Street również dołączyli już do platformy kryptowalutowej. Amerykański inwestor Bill Miller powiedział reporterom w grudniu 2017 r., że zainwestował w Bitcoin aż połowę swoich funduszy hedgingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here