Trade App Robinhood spodziewa się uzyskać 5,6 miliarda dolarów wyceny

0
217

Oczekuje się, że wycena Robinhood wzrośnie czterokrotnie do około 5,6 miliarda dolarów, co wynika z popularności aplikacji maklerskich wśród milionerów.

Firma, która oferuje transakcje kryptowalutowe oprócz transakcji giełdowych, jest w trakcie zabezpieczania około 350 milionów dolarów od grupy inwestorów prowadzonej przez rosyjską firmę DST Global. Grupa ta przeprowadziła ostatnią rundę finansowania Robinhood rok temu, wyceniając firmę na 1,3 miliarda dolarów, jak podaje The Wall Street Journal.

Wysokie oczekiwania inwestorów

Obecnie Robinhood należy do wiodących 15 prywatnych firm technologicznych w USA, dzięki przekonaniu inwestorów, że może zyskać przewagę na rynku transakcji finansowych.

Trzyletnia aplikacja firmy zyskała 4 miliony użytkowników, co stanowi podwojenie w ciągu jednego roku. Zysk był napędzany ofertą darmowych transakcji giełdowych, które pokonały opłaty brokerów dyskontowych.

To, czy firma może zdobyć wystarczającą liczbę użytkowników, aby wesprzeć koszt usług premium, takich jak “złote” subskrypcje zaczynające się od 6 USD miesięcznie, aby handlować po godzinach i pożyczać kapitał, pozostaje do zobaczenia. Firma uzyskuje zyski z odsetek, które posiada na rachunkach gotówkowych klientów i sprzedaje transakcje klientów inwestorom rynkowym.

Średni wiek użytkowników Robinhood wynosił około 30, co oznacza, że mają mniej gotówki do wydania niż starsi klienci, którym służą duże domy maklerskie. Robinhood spodziewa się, że aktywa młodszych inwestorów będą z czasem rosły. Ostatecznie firma spodziewa się zaoferować swoim klientom dodatkowe usługi. Do chwili obecnej firma ograniczyła inwestycje w marketing w celu zmniejszenia kosztów ogólnych.

Inwestorzy są również przekonani, że istnieje możliwość wprowadzenia przez spółkę transakcji kryptowalutowych, które są wolne od prowizji.

Pościg za E*Trade Financial Corp.

Robinhood, o wartości 5,6 miliarda dolarów, jest wyceniany na jedną trzecią E * Trade Financial Corp., przy kapitalizacji rynkowej 15 miliardów dolarów. Inwestorzy, którzy chcą zarobić dobry zysk w ramach nowej rundy finansowania, obstawiają, że Robinhood może podejść do wyceny E * Trade Financial.

Vladimir Tenev i Baiju Bhatt, para absolwentów Uniwersytetu Stanforda, kiedy założyli Robinhood w 2012 roku, powiedzieli, że zainspirowali się, aby usługi finansowe były dostępne dla ludzi bez względu na dochód.

Obraz za pośrednictwem Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here