Tradycyjny Bank Liechtensteinu uruchamia platformę inwestycyjną w kryptowaluty

0
179

Mieszkańcy Liechtensteinu, kraju, który stał się sławny dzięki akceptacji kryptowalut, wkrótce będą mogli kupować waluty cyfrowe bezpośrednio z banku. Biorąc pod uwagę zainteresowanie rodziny królewskiej klasą aktywów i ogólną gotowość do objęcia rozwoju kryptowalut, ruch ten może nie jest zbyt zaskakujący.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez Bank Frick, 28 lutego 2018 r., będzie on oferował szeroką gamę kryptowalut na swojej platformie transakcyjnej. Początkowy zestaw walut cyfrowych dostępnych do kupienia obejmie: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i Bitcoin Cash.

Docelowi odbiorcy banku to prawdopodobnie osoby o wysokiej wartości netto i inwestorzy instytucjonalni, a raczej osoby, które mają już znaczną ilość środków w różnych instrumentach bankowych.

Dla każdej giełdy kryptowalut lub brokera, szczególnie tych, bezpieczeństwo jest ważnym czynnikiem. Tradycyjnie dla jakiejkolwiek wymiany kryptowalut, Bank Frick stwierdził, że będzie przechowywać wszystkie aktywa kryptowalut swoich klientów w cold wallets, a raczej na komputerach, w których będzie stosowany air-gapped. Inne zabezpieczenia nie zostały jednak szczegółowo opisane w komunikacie prasowym.

Dana instytucja finansowa jest już w pełni regulowanym bankiem, który spełnia wszystkie prawa związane z know-your-client na poziomie krajowym i unijnym. Można więc bezpiecznie stwierdzić, że te same wymagania identyfikacyjne zostaną przeniesione na każdego inwestora, który chce kupić dowolną ilość kryptowaluty z Banku Frick.

Bank potwierdza również zgodność z przepisami w swoim oświadczeniu,

“W Bank Frick inwestycje w kryptowaluty podlegają tym samym rygorystycznym przepisom ustawowym, co tradycyjne transakcje finansowe” oraz “Klienci mogą inwestować w kryptowaluty dopiero po ich pełnym zidentyfikowaniu i zweryfikowaniu. Proces weryfikacji i identyfikacji obejmuje również sprawdzenie pochodzenia pieniędzy używanych do inwestowania w nie. “

Chociaż Bank Frick jest instytucją finansową, która przede wszystkim służy obywatelom Liechtensteinu, ogłosił, że platforma będzie dostępna dla każdego zainteresowanego nią podmiotu europejskiego. Główny klient, Huber Büchel, powiedział:

“Nasze usługi są pożądane przez firmy z całej Europy. To dlatego, że wiedzą, że możemy zaoferować im niezawodne wsparcie we wdrażaniu ich modeli biznesowych za pomocą kryptowalut i blockchain zgodnie z istniejącymi ramami prawnymi. “

Ponadto bank ogłosił, że będzie akceptował waluty obce w zamian za aktywa kryptowalutowe. W tej chwili inwestorzy mogą dokonywać transakcji w dolarach amerykańskich, euro lub frankach szwajcarskich.

Bank Frick dołącza do dość ekskluzywnej listy banków, które chcą nie tylko przyjąć, ale także ułatwić kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. W przypadku większości instytucji finansowych na całym świecie zmierzających w przeciwnym kierunku oczywiste jest, że banki Liechtensteinu mają inne intencje.

Obraz za pośrednictwem Shutterstock


 

Nie przegap żadnego newsa! Dołącz do naszego kanału Telegram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here