Koniec Bitcoina? Uśmiechnij się. Wszystko idzie do przodu!

0
273

Wygląda na to, że nastroje społeczności wobec kryptowalut ciemnieją, ponownie z powodu ostatnich spadków cen. Sprawca tych masowych sprzedaży? Znasz już odpowiedź – Mt. Gox.

Trendy Google szybko pokazują, jak społeczność reaguje na ostatnie wydarzenia: zainteresowanie ludzi jest tak niskie, jak było w maju 2017 roku. Trochę słabo, prawda?

Jeśli szukacie najmniejszego blasku nadziei, pozwólcie, że wam pomogę: dzisiaj skupimy się na dobrych rzeczach, na nadchodzącej zmianie. Zapomnij o cenie, zapomnij o kapitale i zapomnij o handlu. Dziś nic z tego nie ma znaczenia, ponieważ jestem tutaj, by powiedzieć Ci, jaką daleką drogę przebyły kryptowaluty i do czego potencjalnie mogą się one przyczynić w niedalekiej przyszłości.

Usiądź wygodnie i ciesz się jazdą!

 

Technologia

Musimy przedyskutować kilka kwestii dotyczących ostatnich wydarzeń w świecie kryptowalut, głównie w bitcoinach i blockchainach, ale nie tylko, które mogą spowodować nową falę adopcji nie tylko ze strony ludzi, ale także firm i rządów.

Bitcoin i jego blockchain mogą wspomnieć o dwóch najważniejszych najnowszych wydarzeniach, debatowanych przez wiele wspaniałych umysłów na całym świecie:

 1. Przyjęcie Segwit: dzięki udanym softforkom, które wydarzyły się w sierpniu 2017 r., W których wdrożono segregowane obserwacje, stało się możliwe włączenie większej liczby transakcji w każdym bloku, ponieważ transakcje stały się mniejsze. Problem polegał na tym, że Segwit nie był przyjmowany na całym świecie, ponieważ przejście, które musiało zostać dokonane przez firmy wydobywcze i przedsiębiorstwa (np. Giełdy), było ręczną aktywacją. Firmy czekały, aż Segwit okaże się bezpieczny i dopiero wtedy nastąpi aktywacja. Istnieje kolejna wersja, która mówi, że aktywacja nie nastąpiła wcześniej, ponieważ ogólne opłaty spadną dla firm górniczych. Jak wygląda adopcja Segway w ciągu ostatnich 30 dni, w chwili pisania? Wyciągnij własne wnioski!
http://segwit.party/charts/#

2. The Lightning Network (LN): możemy wreszcie powiedzieć, że będzie działać! Ma już ponad 1500 węzłów połączonych w sieci testowej i ludzie już dokonują rzeczywistych transakcji, pomimo ostrzeżeń. W tym tygodniu wydano oświadczenie, że ostatecznie przejdzie na pierwszą główną sieć.

https://explorer.acinq.co/#/

Teraz Lightning Labs, firma stojąca za pierwotnym rozwojem, przechodzi do środowiska produkcyjnego, co oznacza, że będziesz mieć możliwość korzystania z kanałów płatności poza łańcuchem w celu dokonywania transakcji. Możesz teraz skonfigurować węzeł Lightning, który przekieruje płatności do innych węzłów. Lub możesz po prostu zacząć używać go jako konsumenta końcowego, który chce wysłać pieniądze do innego partnera, lub może dokonać płatności dla firmy; możesz liczyć na natychmiastowe zrealizowanie i wykorzystanie wypłat escrow. Opłaty będą się zmniejszać wykładniczo, ponieważ górnicy będą rejestrować i walidować salda końcowe z kanałów poza łańcuchem na blockchain.

Ale jeśli myślisz, że świetne rozwiązania technologiczne zatrzymują się na Bitcoinie i Blockchainie, to sprawdź czy masz zapięte pasy bo to nie koniec naszej wycieczki!

Inne projekty które się pojawiły i minione ICO zaczynają przynosić niektóre z owoców. Wspomnę o tych czterech, których uważam za najważniejszych pretendentów do masowego przyjęcia:

1. Ethereum: oczywiście najsłynniejszy projekt tuż po Bitcoinie i nie bez powodu. Nie tylko przenosi się do PoS (chociaż PoW będzie działać) z najnowszą, zbliżoną aktualizacją Casper, która jest już testowana. Gratulacje dla zespołu, wygląda na to, że udało im się wyciągnąć królika z kapelusza, to znaczy, przejście od jednego algorytmu konsensusu do drugiego nie jest łatwym osiągnięciem.. Nie tylko poprawia swoją własną sieć, ale dzięki wielu projektom związanym z protokołem Ethereum zyskuje na popularności. Omówmy niektóre z nich:

 • The Raiden Network: działa mniej więcej jako LN ethereum. W najnowszej aktualizacji pokazali, jak można dokonywać płatności z komputera na maszynę i wdrażać inteligentne kontrakty na urządzeniach IoT, aby ludzie mogli z nimi współpracować. Loredana, jeden z głównych programistów, wykonał świetną robotę prezentując najnowsze osiągnięcia.
 • Modum: ten zespół buduje połączony łańcuch dostaw dla dużych firm. Ściśle współpracują z branżą farmaceutyczną i już zaczynają pokazywać postępy. Radziłbym zwrócić baczną uwagę na ten projekt, ponieważ może on stać się jednym z najlepszych, jeśli zostanie prawidłowo wdrożony.
 • OmiseGo: kolejny projekt z dotknięciem Vitalika, założyciela Ethereum. OmiseGo opracowuje zdecentralizowane rozwiązanie do płatności poza łańcuchem, aby ułatwić ludziom wymianę wartości w sieci Ethereum. Wygląda na to, że dzieje się całkiem dobrze, ponieważ zespół robi mnóstwo nowych ogłoszeń i przygotowuje całkiem interesującą roadmap na ten rok.
 • Golem: chociaż ma własną sieć do zarabiania na komputerach osób z nim powiązanych, korzysta z sieci Ethereum do płatności. Wydali Brass w testnecie, narzędzie renderowania superkomputerów CGI, które pozwala projektantom i artystom szybko renderować swoje projekty za znacznie niższą cenę niż regularne farmy renderujące. Absolutnie epickie, moim zdaniem, jak prawidłowo stosowane są zachęty ekonomiczne.

2. Cardano: Wiem, że wciąż budują swój własny protokół, ale szczerze mówiąc sposób, w jaki to robią, zasługuje już na należny kredyt. Chodzi o to, aby mieć w pełni zdecentralizowany protokół, który współpracuje z PoS i jest łatwo skalowalny, mimo że integruje inteligentne kontrakty. Zespół IOHK stojący za Cardano i Ethereum Classic jest dość obszerny zarówno w zakresie wiedzy, jak i ludzi. Spójrz na pierwszy portfel Cardano wydany w ubiegłym roku – Daedalos, który jest dość solidny i nie miał większych problemów. Akademickie podejście zespołu jest genialne, ponieważ biorą udział w wielu konferencjach i recenzują swoje artykuły. Osobiście uwielbiam ten projekt, szczególnie ze względu na ilość aktywności i zaangażowanie w Github. Porównaj to z 90% każdego innego projektu i zobacz różnicę dla siebie.

3. IOTA / Circle: Wspominam o IOTA i Circle, ponieważ początkowo byłem bardziej pro-IOTA, ze względu na ostatnie problemy z portfelem i brakiem jasnej reakcji zespołu programistów – a także z powodu tego partnerstwa Microsoftu kilka miesiące temu – zacząłem szukać alternatywnych projektów DAG, takich jak Circle. Obaj mają tę samą zasadę, tylko różne zespoły i podejścia. IOTA była świetnym projektem, który utoruje drogę innym walutom DAG, takim jak Circle. David to inteligentny umysł który stoi za pierwszą próbą wdrożenia sieci czujników. Mamy nadzieję, że obie te metody poprawią się wraz z upływem czasu, a nawet nawzajem, ponieważ widzimy wiele z tych projektów, wykorzystujących ciekawe pomysły, koncepcje i funkcje z różnych projektów i źródeł. Otwartość pola napędza innowacje w znacznie szybszym tempie. Mam nadzieję, że nie mam racji co do IOTA i problemy zostały naprawione. Wciąż są w testach, prowadzene przez zespół założycieli.

4. Monero: pierwsza powszechnie przyjęta moneta o prywatność jest nadal bardzo aktywna, a ostatnie ogłoszenia sprawiają, że wierzę, że technologia i zespół napędzają rozwój. Ma to sens dla firm, rządów i osób, które nie chcą, aby cała historia transakcji była dostępna dla całego świata. Rozumiem prywatność i nie kojarzę jej ze zbrodniami lub nieuczciwymi czynami. Ludzie mają prawo robić wszystko, co chcą, za swoje pieniądze, o ile jest to zgodne z prawem.

Użyteczność

Najważniejszą cechą kryptowalut będzie użyteczność, to jest, gdy stanie się tak łatwa w użyciu jak karty bankowe w dzisiejszych czasach, rzeczy zdecydowanie się odwrócą.

Tak to widzę:

 • Organy regulacyjne i rządy atakują kryptowaluty i ICO, ponieważ jest to niezgodny z prawem sposób zbierania pieniędzy;
 • To zawodzi, a kryptowaluta odskakuje z powrotem, tak jak to miało miejsce w ciągu ostatnich kilku lat;
 • Banki, instytucje finansowe i firmy płatnicze atakują kryptowaluty jako całość, szacując, że jest ona wykorzystywana wyłącznie do celów przestępczych i prania pieniędzy;
 • Ludzie i firmy ignorują wszystkie ostrzeżenia, ponieważ opłaty stają się dużo niższe niż tradycyjna bankowość;
 • Poprzednie ICO będą nadal się rozwijać i rozszerzać swoje sieci tak, aby tradycyjne firmy nie mogły konkurować z nowymi modelami biznesowymi użyteczności publicznej i papierów wartościowych;
 • Rządy i organy regulacyjne zaczynają dostosowywać się i tworzyć nowe regulacje, które sprzyjają wzrostowi kryptowalut, jako nowy sposób na przyciągnięcie firm i talentów;
 • Ludzie zaczynają coraz bardziej ufać kryptowalutom, ponieważ coraz więcej projektów zaczyna przynosić rezultaty. Straty na złych inwestycjach i oszustwach spadną, ponieważ:

a) Ludzie stają się mądrzejsi i nie powpadają tak łatwo w podstawowe schematy (uczenie się przez działanie).

b) Regulatorzy dostosowują nowe regulacje, aby spełnić kryteria uwzględniające cyfrowy i przejrzysty charakter wielu projektów kryptowalutowych (ochrona rządu).

Co dalej?

Być może to odległa przyszłość, ale tak naprawdę to się wydarzy. Wahania cen staną się normalne, ponieważ ludzie zaczynają rozumieć, że wartość wszystkiego zależy od rynku, w tym od pieniędzy. Kiedy ludzie mówią, że rządy nie mają możliwości kontrolowania waluty, zapominają, że nawet rządy mogą (i powinny) tworzyć własne kryptowaluty za pomocą specjalnych zachęt pieniężnych. Chcesz, aby ludzie w Twoim kraju korzystali z waluty, którą wystawiasz? Łatwo, po prostu upewnij się, że ma cel i użyteczność, co oznacza, że ludzie nie powinni być zobowiązani do korzystania z waluty, którą rządy zdecydują się zaakceptować, ale raczej do waluty, która jest dla nich najbardziej dogodna. Ponadto, jeśli rządy chcą mieć więcej głosów i kontroli nad całkowitą podażą danej kryptowaluty, powiedzmy Bitcoina, mogą wejść na rynki i kupić Bitcoina. To bardzo proste.

A jakie jest Twoje zdanie? Jak masz chwilkę to wrzuć komentarz!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here