CEO Square: Bitcoin Będzie Wiodącą Walutą Świata w Ciągu 10 Lat

0
160
Obraz pochodzi z Flickr
Jeden z najbardziej szanowanych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej zmierza w kierunku Bitcoina.

Prezes Square, Jack Dorsey, który w tym tygodniu jest w Londynie, promując firmę zajmującą się płatnościami cyfrowymi, powiedział The Timesowi, że wierzy, że Bitcoin może stać się wiodącą walutą świata w ciągu dekady – a może nawet wcześniej.

“Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to Bitcoin ” – powiedział Dorsey, dodając, że nastąpi to “prawdopodobnie w ciągu dziesięciu lat, a może nawet wcześniej “.

Square dodał wsparcie dla prostego handlu Bitcoinami do popularnej aplikacji Cash, a Dorsey powiedział, że firma zamierza w przyszłości dodać więcej funkcji związanych z Bitcoinem.

Doprowadziło to do spekulacji, że Square może zacząć obsługiwać płatności Bitcoin w swoim oprogramowaniu do przetwarzania płatności handlowych, a może nawet uruchomić pełnowartościową giełdę kryptowalut.

Dorsey – który również prowadzi serwis społecznościowy Twitter – przyznał, że Bitcoin w obecnym stanie rozwoju nie jest “skuteczną walutą”, powołując się na powolne czasy potwierdzenia i wysokie opłaty transakcyjne (chociaż opłaty są obecnie w stosunkowo niskiej cenie). Niemniej jednak wyrażał optymizm co do technologii, które spowodują, że płatności Bitcoin będą bardziej przyjazne i wydajne w najbliższej przyszłości.

“Jest powolny i kosztowny, ale gdy coraz więcej ludzi go ma, te rzeczy odchodzą. Istnieją nowsze technologie, które wykorzystują blockchain i sprawiają, że staje się on bardziej przystępny” – powiedział Dorsey

Jedną z tych technologii, prawdopodobnie, jest Lightning Network (LN), rozwiązanie do skalowania drugiej warstwy, które pozwala użytkownikom na uruchamianie off-blockchain kanałów płatniczych i wykonywanie niemal natychmiastowych transakcji przy praktycznie żadnych opłatach.

Dorsey, w szczególności, niedawno zainwestował w Lightning Labs jeden z wiodących zespołów programistycznych zajmujących się programowaniem oprogramowania LN. Na początku tego miesiąca Lightning Labs wypuścił wersję 0.4-beta, która jest pierwszą implementacją LN, która otrzymała wersję beta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here