Gigant IT Fujitsu prezentuje Europejskie Centrum Innowacji Blockchain

0
159

Japońska wielonarodowa firma Fujitsu, jedna z największych na świecie firm świadczących usługi informatyczne, uruchomiła w Brukseli – Blockchain Innovation Center.

Firma ogłosiła inicjatywę w środę, zauważając, że jej głównym celem będzie ułatwienie badań nad technologią blockchain oraz rozwój projektów we współpracy z organizacjami sektora prywatnego i publicznego.

“Centrum podkreśla zaangażowanie Fujitsu w blockchain i inne rozproszone technologie księgowe jako sposób na zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki konsumenci i przedsiębiorstwa kupują, sprzedają i wymieniają towary i usługi, a organizacje przekształcają swoje modele komercyjne i operacyjne”

Yves de Beauregard, szef Fujitsu Benelux, cytował zwiększone zainteresowanie klientów technologią blockchain jako bodźcem do utworzenia centrum i zauważył, że geograficzne położenie Belgii, między innymi, sprawiło, że było to pożądane miejsce do uruchomienia inicjatywy.

Firma ujawniła również, że centrum skupi się na projektach dotyczących inteligentnych miast.

Frederik De Breuck, dyrektor ds. Ubezpieczeń wstępnych i ubezpieczeń biznesowych w firmie Fujitsu Benelux, wyjaśnił, że odsetek światowej populacji zamieszkującej obszary miejskie ma wzrosnąć gwałtownie w ciągu najbliższych trzydziestu lat, i że w związku z tym konieczne byłoby rozwinięcie usług, które “połączą technologie informacyjno-komunikacyjne z infrastrukturą i architekturą, aby rozwiązać problemy społeczne, gospodarcze i środowiskowe”.

“Wykorzystanie technologii blockchain z jej potencjałem w księdze publicznej i identyfikatorem głosowania oraz jej zdolności do automatyzacji procesów i audytu w inteligentnych kontraktach, niewątpliwie odegra ważną rolę w tym zmieniającym się ekosystemie” – powiedział De Breuck.

Fujitsu już od dawna stara się pracować nad technologią blockchain.

W 2016 r. ogłosili, że opracowali system oparty na blockchain do bezpiecznego udostępniania dokumentów, a następnie wydali inny system bezpiecznego udostępniania danych w 2017 r.

Fujitsu jest również członkiem konsorcjum Hyperledger i wydali kilka projektów do wykorzystania z platformą blockchain platfrom, Hyperledger Fabric.

Na początku tego miesiąca firma ujawniła technologię, która może pomóc w wykryciu błędów w inteligentnych umowach Ethereum.

Obraz za pośrednictwem Shutterstock

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here