Szwajcarski Kryptobank czeka na swoją licencję na 2019 rok!

0
47

CEO szwajcarskiego startupu SEBA Crypto AG powiedział w wywiadzie, że pięciu “dużych zarządzających aktywami menadżerów” zarówno z Niemiec, jak i zagranicy wykazało zainteresowanie ich bankiem kryptowalut – SCMF Cash reports 12 listopada.

We wrześniu firma zebrała 103 miliony dolarów, aby założyć bank oferujący usługi związane z kryptowalutami. W tym czasie dyrektor generalny Guido Bühler zauważył, że bank postrzega siebie jako pomost między zasobami kryptowaluty a tradycyjnym światem finansowym.

W listopadowym wywiadzie Bühler zauważył, że SEBA Crypto AG spodziewa się uzyskać licencję bankową i dealera papierów wartościowych od szwajcarskiego regulatora rynku finansowego FINMA w pierwszej połowie 2019 roku. Ta licencja pozwoliłaby firmie prowadzić transakcje kryptowalutowe i inwestycje dla innych banków i firm inwestorskich.

We wrześniu SEBA postanowiła, że planuje rozpocząć ekspansję swojej działalności w duże ośrodki finansowe, począwszy od Zurychu w 2019 roku.

Według Bühler’a, SEBA zamierza obecnie pozyskać dodatkowy kapitał na wzrost do 200 milionów franków (206 milionów USD) za pośrednictwem oferty pierwszej monety (ICO). CEO wyjaśniając cele firmy, zauważył również, że SEBA chce oferować funkcje banku powierniczego, wykraczające poza cyfrowe przechowywanie aktywów kryptowalutowych:

“Zasadniczo aktywa kryptowalutowe, podobnie jak inwestycje w akcje i obligacje, muszą zostać powierzone naszemu bankowi nadzorującemu.”

Wcześniej w listopadzie, FINMA poinstruktowała banki i inne instytucje finansowe za pomocą poufnego listu by oszacować pokrycie ryzyka kryptowalut na poziomie 800 procent aktualnej wartości rynkowej. Stosunkowo wysoka wycena sugeruje, że regulator postrzega inwestycje jako bardzo zmienne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here